bir şey aramak isterseniz

17 Ekim 2010 Pazar

emzirmek çile olmasın

sağolsun doktorcum seçil hanım - ki kendisinden daha önce burada bahsetmiştim - göğüs koruyucusu kullanmam için beni erkenden uyarmıştı. 32. haftada kullanmam için önerdiği kremi daha doğrusu yağı aldık.

yağın markası earth mama and angel baby. evde kendiniz bazı yağları karıştırıp yapmışsınızcasına doğal :) kokusundan özellikle anlıyorsunuz bunu. hiç öyle misler gibi kokmuyor mesela. fakat yararı bu özelliğini kapatıyor. bir de lansinoh gibi silmeden emzirmeye devam etme konforu da var.

şimdi gördüğüm duyduğum herkese öneriyorum. 60 ml liği 50 tl. çok ucuz değil ama değer bir ürün. ilk anda bu güzelliğe kapılıp süt arttrıcı çay, bebişi yıkamak için köpük ve yine onun için masaj losyonunu da bu markadan aldık. fakat çaya mesela humana nınkinden 3 kat fazla para ödediğimizi görünce bir daha ondan almadım. aynı şekilde köpük de henüz kullanılamadı. ilk bir iki yıkamandan sonra anneannem hacı şakir e çevirdi işi :) ben de hala mis kokusundan ötürü sabuna devam ediyorum.

emzirme acısına dönersek ilk başlarda kreme rağmen çok az bir acı, çatlaklardan ötürü, ben de yaşadım. yara olmasını falan düşünmek istemem. kimsenin emzirme seansları acılı olmasın ! önlem almak lazım çünkü bu durumdan ötürü emzirmeyi bırakmak zorunda kalan anneler dahi var maalesef.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder