bir şey aramak isterseniz

15 Mart 2011 Salı

uykusuzum dostlarım...

öncelikle herhalde şükürlerimi bildirmeliyim. ece beni çok üzen bir bebek olmadı. -şimdiye kadar.

ama artık geceleri uyanıyor, üç saat kadar uyumuyor. sabah 04:30 da uyanıyor, uyumuyor. akşam onu uyutmaya çalıştığımda, ağlıyor, uyumuyor da uyumuyor!

ben yapı olarak uykusuz kalabilen biri değilimdir. çok mutsuz oluyorum uyuyamadığımda. okuldayken ya da çalışırken erken yatıp ona göre sabah kalkabilirdim mesela. arkadaşlarlayken ya da ceyhunla evde akşamları ilk uykum geldi diyen ben oldum hep, sabahlamaları hiç sevemedim! e ama şimdi annelik var tabi, gece kalkıyorum, emziriyorum, çalışmadığım halde sabah istediğim kadar uyuyamıyorum, tamam. ama sadece 1-2 saat uyumak hiç bana göre değil! allahım, lütfen ece de uykuyu sevsin, lütfen.

gece ağlayarak uyandığında ben kalkıyorum, acıkma zamanıysa emziriyorum, pışpışlıyorum, kucağımda sallıyorum. normalde bir süre sonra tekrar dalıyor. ama huysuzluğu üzerindeyse ağlamaya başlıyor hemen. bu durumda ceyhun da uyanıyor.zaten işin çözümü de ceyhun oluyor. çünkü babası ece yi kucağında ve ayakta dolanarak uyutuyor. ben bunu yapamıyorum, çok yorucu oluyor. derken gece gece ceyhunla tokalaşıp birbirimizi tebrik ediyoruz, geri yatıyoruz. uyudum uyuyacağım derken, ece nin ağlayan sesi yankılanıyor! işte bu beni gerçekten üzüyor anneciğim, lütfen böyle yapma artık bize.

ece nin düzeni değişiyor olabilir ya da diş çıkarıyor olabilir diye düşünüyorum. şimdilik bu düzensiz uyku düzenine alışmaya çalışıyorum. umarım akşam bir yattı mı sabah uyanan çocuklardan olur ece. yazımı ise sevgili tracy hogg un ruhuna dua okuyarak bitirmek istiyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder